Dobry dom opieki?

Tutaj poruszamy rozmaite tematy niezwiązane z innymi działami forum. Chcesz podzielić się jakąś ciekawą albo nietypową informacją? Zrobisz to tutaj.
Awatar użytkownika
Nira_81
Posty: 0
Rejestracja: 28 paź 2021, 8:39

Dobry dom opieki?

Post autor: Nira_81 »

Cześć wszystkim :)
Czy macie kogoś ze swoich bliskich w domu opieki? Ja będę musiała znaleźć taką placówkę i chciałabym wiedzieć, na co w ogóle powinnam zwrócić uwagę. Na pewno będzie to całodobowy dom opieki w Łodzi, żeby moja babcia była cały czas w rękach doświadczonego personelu. Podpowiedzcie mi czym się kierować, na co uważać, będę wam bardzo wdzięczna!
Awatar użytkownika
Gustaw1970
Posty: 0
Rejestracja: 17 lis 2021, 3:40

Re: Dobry dom opieki?

Post autor: Gustaw1970 »

Generalnie różne placówki mogą mieć odmienne udogodnienia, także zależy od konkretnej osoby i tego czego ona potrzebuje. Według mnie dobrze by było, żeby mieszkańcy mieli zapewnione zajęcia rehabilitacyjne w domu opieki. Zawsze jakiś ruch się im przyda. Rodziny przede wszystkim patrzą na personel, ale to nie jedyny aspekt który warto prześwietlić, przynajmniej według mnie
Awatar użytkownika
Rejna_80
Posty: 0
Rejestracja: 16 lis 2021, 21:54

Re: Dobry dom opieki?

Post autor: Rejna_80 »

Zgadzam się z poprzednikiem, każda starsza osoba może mieć różne potrzeby :) Faktycznie ważny jest personel i sama atmosfera w domu opieki. Ja przykładowo zwróciłabym też uwagę na to, czy mieszkańcy mają transport sanitarny w razie gdyby pilnie musieli pojechać do szpitala. Mimo że opinie o domach opieki mogą być skrajne to nie możemy przecież każdego z nich przekreślać :)
ODPOWIEDZ