Budowa domów

Masz ochotę podzielić się zabawnymi doświadczeniami związanymi w prowadzeniem działalności gospodarczej? To miejsce na dzielenie się anegdotkami i ciekawostkami dotyczącymi biznesu.
Devil93

Budowa domów

Post autor: Devil93 »

Witajcie, od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zbudowania domu dla siebie i dla rodziny. Nie jest to może jakoś specjalnie przygotowane, ale już projekt mam wybrany. To będzie Zosia 5 https://www.mgprojekt.com.pl/zosia-5 . Nie wymaga dużego nakładu i ogólnie wizualnie mi się podoba. A jak z Wami?
nunuś

Re: Budowa domów

Post autor: nunuś »

Każdy wykańcza tak, jak chce, ale ja Wam powiem, że dla mnie to jednak liczy się, co zakładamy. Stąd sprawdzałam grzejniki antrax do łazienek. Moim zdaniem to może się sprawdzić, bo wygląda bardzo dobrze. A wy jakie macie o tym zdanie? Co waszym zdaniem mogłabym jeszcze super eleganckiego do łazienki kupić?
christmas

Re: Budowa domów

Post autor: christmas »

Nie ma co się narzucać, ale wydaje mi się, że nie ma to jak odpowiednie podejście do tematu. Ja sama na przykład ciągle myślę o tym, jak dom wybudować, ale jednak chyba będę kupowała. Takie rzeczy jednak mnie mogą przerazić, mam na myśli budowę. No, ale skoro mowa o domu, to czy firma kominiarska może przyjechać sprawdzić system ogrzewania?

cieśnia nadgarstka do jakiego lekarza
ludwig

Re: Budowa domów

Post autor: ludwig »

To ode mnie z kolei taka porada - zdecydowanie warto przed rozpoczęciem budowy zlecić odpowiedniej firmie badania gruntu pod budowę. Lepiej wiedzieć, czy ziemia nadaje się do tego, by stawiać tam budynek i czy nie będzie później z tym ewentualnych problemów. Jeśli chodzi o usługi badania gruntu to sprawdzi wam się dobrze Przedsiębiorstwo Geologiczne Geoprojekt ze Szczecina. Poważnie podchodzą do zleceń, są terminowi i solidni a do tego nie przesadzają jeśli chodzi o cenę.
semka

Re: Budowa domów

Post autor: semka »

Nie zapomnijcie również o ociepleniu budynku oraz elewacji. Gdyby ktoś z was rozglądał się za styropianem elewacyjnym, to jestem przekonana że oferta https://styro24.pl/styropian-elewacyjny-c-1/ zainteresuje was równie mocno jak mnie. To najlepsza hurtownia styropianu, jaką znam.
siena

Re: Budowa domów

Post autor: siena »

Ogólnie czym się sugerowaliście wybierając idealny dom?. Chodzi mi o projekt budowlany. Mi podoba się taki https://www.mgprojekt.com.pl/wymarzony-9-wariant-b, tylko nie wiem na co powinnam zwrócić uwagę przy jego wyborze.. Proszę o poradę.
ODPOWIEDZ