Księgowość i faktoring

Dowiedz się, jak zarządzać finansami firmowymi, kiedy wziąć kredyt na firmę i co zrobić, żeby nie tracić funduszy. Poruszamy tu wszystkie sprawy związane z finansami i zarządzaniem budżetem firmy.
Awatar użytkownika
Dal91
Posty: 0
Rejestracja: 24 maja 2022, 10:16

Księgowość i faktoring

Post autor: Dal91 »

Prowadzę działalność, do tej pory większość spraw zarówno związanych z tak zwaną "papierologią", jak i dostawami, załatwiałem samodzielnie. Natomiast firma się rozkręca, coraz więcej pracy i nie ukrywam, że radzę sobie już coraz mniej, a nie chodzi o to, żeby wszystko odbywało się kosztem snu. Dlatego może polecicie mi jakieś biuro rachunkowe? I faktoring dla firm?
dzasti

Re: Księgowość i faktoring

Post autor: dzasti »

Tak naprawdę jestem pewna, że można sobie z wieloma elementami samodzielnie poradzić, ale jak już mowa o tematyce podatków, to jednak rozliczenie ze szwecji jest dla mnie czarną magią. Kompletnie na tym się nie znam, dlatego czekam na wskazówki. Dajcie namiary, jak to rozliczyć, co w sumie jest dla Was konkretnym posunięciem. Czekam na to.
Karzeł

Re: Księgowość i faktoring

Post autor: Karzeł »

Zastanawiając się nad prawidłowym rozliczeniem podatku w Holandii, warto korzystać z zaufanych źródeł informacji. System podatkowy w tym kraju różni się od naszego, a w 2023 roku pojawiły się dodatkowe zmiany. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na ten temat, polecam przeczytać ten przewodnik: https://www.globelus.pl/jak-rozliczyc-p ... -2023-roku który przedstawia wszystkie niezbędne informacje w przejrzysty sposób.
Rainbow

Re: Księgowość i faktoring

Post autor: Rainbow »

Szukając rzetelnych usług księgowych to warto wziąć pod uwagę Aforti AC. Z tego co wiem, firma ta oferuje kompleksowe usługi na najwyższym poziomie. Na pewno warto zwrócić uwagę na pełen zakres usług księgowych i kadrowo-płacowych, które oferują. W ofercie Aforti Holding także można znaleźć usługi faktoringowe
Źrebak

Re: Księgowość i faktoring

Post autor: Źrebak »

Przedsiębiorcy na Słowacji muszą także być świadomi obowiązków związanych z prowadzeniem księgowości i sprawozdawczości finansowej. Te wymagania są kluczowe dla utrzymania przejrzystości finansowej i spełnienia obowiązków podatkowych. Więcej informacji na temat obowiązków księgowych i sprawozdawczych znajdziesz na stronie https://www.homesio.pl/podatki-na-slowa ... iebiorcow/ i prawidłowe prowadzenie dokumentacji finansowej jest niezbędne dla każdego przedsiębiorcy.
Mikuś

Re: Księgowość i faktoring

Post autor: Mikuś »

W przypadku importu towarów z krajów spoza Unii Europejskiej, konieczne jest zastosowanie procedury importowej. To oznacza obowiązek zapłaty VAT na granicy. Więcej informacji na ten temat można uzyskać pod adresem https://ebiznes.org.pl/jak-rozliczyc-va ... ranicznej/ więc ważne jest, aby nie zapomnieć o odliczeniu tego VAT w deklaracji podatkowej.
Julek

Re: Księgowość i faktoring

Post autor: Julek »

Czarnogóra, choć nie jest członkiem Unii Europejskiej, oferuje jedną z najniższych stawek VAT w regionie, co ma na celu wspieranie rozwoju gospodarczego i przyciąganie inwestorów. Niskie stawki VAT w Czarnogórze są szczególnie korzystne dla sektorów takich jak nieruchomości i turystyka. Informacje dotyczące systemu VAT w Czarnogórze można znaleźć tutaj https://www.biznesradar.pl/a/125427,gdz ... nizszy-vat co może być atrakcyjne dla przedsiębiorców i inwestorów.
ODPOWIEDZ